5 съвета за зеленчуци, които можете да използвате днес

Асеновград Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Пазарджик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен София Стара Загора Хасково Шумен Ямбол

Със заповед на министъра на земеделието и храните д-р Георги Тахов са…

Създаване на насаждения и агротехнически мероприятия за отглеждането им. Разглеждат се  о ... Технологии в овощарството на ТС

Защитете ореховите насаждения от вредители, за да се гарантира качествена реколта от ядки

В сайта на Агрозона може да намерите полезни съвети за различните традиционни овощни култури у нас. Прекият достъп до производители и експерти в областта ни позволява да осигурим на читателите си информация от първа ръка, свързана с производството, начините на обработка и реализация на продукцията.

Нека се спрем и върху сливовите дръвчета. Какви са тенденциите там и какво е важно да знаят овощарите?

Градински маркучи Бързи връзки за маркучи Макари за маркучи Пистолети и разпръсквачи за поливане Ръчни градински инструменти Ножици, триони и аксесоари Акумулаторни ножици и триони Ръчни и гръбни пръскачки Саксии Повдигнати лехи Градински аксесоари Тревна смес Вертикални градини (саксии за стена) Разсад и мини парници Борба с вредители Соларни лампи за градината Канелки за Овощарство чешма Защитни мрежи и покривала Охлаждане с водна мъгла Ръчни помпи за вода Гребла за сняг Електрически градински уреди Градински бараки ВОДОПРОВОД И ОТОПЛЕНИЕ ВОДОПРОВОД И ОТОПЛЕНИЕ

Агрокоментар: Зелената сделка – между реалността и крайностите

Капковото напояване има много предимства. От една страна, икономисва вода и не се влияе от вятъра. От друга страна, поливаме само там, където е необходимо.

Риск за овощарството обаче може да бъде твърде ранното повишаване на температурите в рамките на годината. Ако например времето се затопли още в началото на пролетта и доведе до преждевременно развитие на овощните култури, а след това отново застудее внезапно. При подобни капризи на времето има опасност да се стигне до измръзване на отглежданите овощни култури.

Извършва се филизене на част от ненужните леторасти в короните на младите дръвчета, с което формирането на правилна коронка на младите ябълкови, крушови и прасковени дръвчета се улеснява значително.

Производството на плодове в България има дългогодишни традиции. За съжаление, в случая по-точно е да използваме минало време. Овощарството до края на осемдесетте години на миналия век бе сред водещите отрасли в земеделието ни, а плодовата продукция намираше широк прием на европейските, а и на руските пазари.

В следващите години производителите трябва да се ориентират към овощни видове, които са икономически ефективни и имат гарантирано изкупуване.

Разбира се, че са вкусни и останалите плодове, които имаме в България, но моето мнение, е че от тях (ябълки, круши, дюли, праскови и др.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *